Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 16 sty 2018, o 15:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 wrz 2007, o 21:07 
Siemano! Mam nastepujacy problem. W momencie gwaltownego dodawania gazu auto zaczyna szarpac, zapala sie pomaranczowa lampka w prawym,gornym rogu i po puszczeniu gazu auto gasnie. Lub obroty silnika podczas postoju spadaja z tysiaca o polowe i ja mu gaz a on zgasł. Po paru minutach wszystko wraca do normy. Raz nawet przy redukcji z 5 na 4 nie bylo roznicy w mocy. Filtry sa wymienione. Dzieki z gory za pomoc. A tak nawiasem to wie ktos co to za lampka o ktorej pisalem? Pozdro! Aha,to jest 309 1.4 benzyna.

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, o 10:52 
cos z komoputrem sie dzieje , jedz do elektryka i niech zrobi odczyt bledow.

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, o 20:53 
Witam!!!

Hmm z komputerem tez moze byc jednak ja bardziej bym stawial na uklad wytryskowy ze cos nie tak a napisz kolego czy nie masz przypadkiem gazu ??Pozdrawiam Mariusz

Ps.Ta lampka zolta check zapala sie w przypadku uszkodzonego ukladu wtryskowego ,uszkodzenie komputera moze sie zapalac rowniez przy niesprawnej sadzie lambda hmm zapalac sie jeszcze moze w przypadku kiedy masz instalacje gazowa i jedziesz na gazie powodem tego sa wylaczony wtrysk paliwa i komputer odbiera to jako blad jednak po przelaczeniu na benzyne powinna natychmiast zgasnac.

PostNapisane: 17 wrz 2007, o 19:02 
Witam!

Dziekuje Wam za sugestie. Gazu nie mam,ale bardzo bym chcial. hehe
Zalatwilem sobie dzisiaj instrukcje i wyczytalem,ze to problem z wtryskiem lub zaplonem. Ale ała mojego autka posuneło sie dalej. teraz zapala,ale gasnie jak puszcze gaz, wiec chyba poszedl wtrysk. Teraz mam mało czasu,bo do wieczora pracuje, ale pod koniec tygodnia oddam go do mechanika. A co do sondy lambda,to slyszalem ,ze jest droga,wiec mam nadzieje,ze dziala.
Dzieki jeszcze raz. Jestem tu nowy,ale mam nadzieje ze tez cos tu kiedys komus bede umial doradzic.
Pozdrawiam! :)

Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 10:56 
Witam! ja tylko w kwesti wyjasniajcej. Ostatnio mi sie auto dławiło,według Was i instrukcji obslugi mial to byc wtrysk. Oddalem go do mechanika,bo sam naprawde zielony jestem w te klocki. Ten go rozkrecil,zlozyl spowrotem i auto działa. Mowi,ze nic nie znalazł i nie wie co to mogło byc,może sie cos poluzowao. Normalnie bym pomyslał,ze go nie dotknal, ale do tego kolesia akurat mam zaufanie. Nigdy mnie nie naciągnął i zawsze za male siano naprawial. Szczerze polecam. ul. Zofii Nałkowskiej (Jeżyce) w Poznaniu. Warsztat należy do Pana Mariana Malickiego (pisze bo na ulicy sa 2).
Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 19:57 
expert lew
expert lew

Model 309: GOLF
Silnik: 2G
a u mnie teraz tez muli sie ale nie wiem juz od czego. na benzynie nie jezdzilem dlugo tylko odpalalem i jak mi (przynajmniej tak myslalem) skonczyl sie gaz pod serpelicami to elegancko chodzil na benzynce ale jak predkosc osiagala 120 i chcialem przspieszyc to szapralo autkiem i nic sie nie bujal juz na 5-tym biegu :/

co to moze byc?? ostatnio przewody robilem paliwowe, filtr a pompke mam mechaniczna wiec nie ma za mocno jak jej popsuc :/ moze sie poprostu odzwyczail od benzynki dzieciak moj ? :/

Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 20:20 
jakby benzyny za mało podawało ,może coś z pływakiem?

Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 20:37 
expert lew
expert lew

to by wogole glupial na wiekszych obrotach a na 4-tym biegu leci wiecej :) a watpie zeby to mialo cos do 92oktanowej benzynki zwlaszcza ze byla zmieszana z 95 :)

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 17:57 
Markos, a jak na gazie dajesz to tez Ci szarpie? Bo jak tylko na benie to moze wtrysk jest uszkodzony. Ale głowy nie dam,bo malo sie znam. Pozdro!

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 18:44 
expert lew
expert lew

ja mam gaźnik :))) na gazie 160 lecialem i nic :P

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 20:40 
No to juz nie mam pomyslow. Ja na benie lecialem 175km/h :)

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 20:50 
Witam!!!

Ja moim Ś.P 309 1,4 jednopunkt tez do 175km/h rozpedzilem na benzynce i do 160 na gazie ;)Pozdrawiam Mariusz

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 20:50 
expert lew
expert lew

ja kiedys na gazie tyle lecialem :D

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2007, o 00:36 
expert lew
expert lew

a być może rozrząd sie przestawił??gdzieś czytałem że mogą być takie objawy...choć sie nie znam na tym...u mnie potrafi sie zadławic na zimnym silniku, jak sie troche podciagnie na obrotach ,ale w warsztacie powiedzieli mi, ze to wina silniczka krokowego,i w sumie moga mieć racje bo jak troche pochodzi motorek i sie rozgrzeje to zaczyna ładnie ciągnąć od niskich obrotów

Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2007, o 19:37 
expert lew
expert lew

moj nie byl zimny. normalnie w trasie jak orlenu szukalismy juz :) jak sie moze rozdząd przestawic?? :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]