WYSOKIE OBROTY

Wszystko o silnikach, diesel, benzyna, lpg, itd,

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

Anonymous

WYSOKIE OBROTY

Postautor: Anonymous » 26 kwie 2008, o 17:52

Powiedzcie mi o co chodzi ??? Na wolnym biegu, gdy zwalniam, silnik zaczyna wyć i wskakują obroty powyżej 2,5- 3 tys. Samochód jest zadbany. Acha. Po czasie jazdy ok. godziny obroty się normalizują. Zastanawiam się co je to ? Na światłach , znienacka, lewek mi wyyyje !!!!Co robić? Mój słodziak to 309 lpg . Stary, ale zadbany, i nie było do tej pory żadnych problemów :)

Awatar użytkownika
pawel 1xxx
super lew
super lew
Model 309: SX
Silnik: XU5

Postautor: pawel 1xxx » 26 kwie 2008, o 19:14

Jeśli auto na wtrysku, to za wolne obroty jest odpowiedzialny silniczek krokowy i potencjometr przepustnicy. To bym najpierw sprawdził.
1.4i 91r tuning? :p
Lancia Dedra 1.6i 96r kombi

Awatar użytkownika
radzix
expert lew
expert lew
Kontakt:

Postautor: radzix » 26 kwie 2008, o 20:15

obstawiam silniczek krokowy...choć przy gazie to może być coś innego ale na lpg się nie znam...polecam zacząć od silniczka krokowego

Anonymous

Postautor: Anonymous » 27 kwie 2008, o 16:33

Dzięki Kochani !!! W poniedziałek idziemy do warsztatu z naciskiem na to, co zasugerowaliście. O rezultacie na pewno Wam powiem. Jeszcze raz dziękuję !!!! ( Obroty normalizują się po przejechaniu ok 50 km) Sprawdzę. Dzięki !!

Awatar użytkownika
pawel 1xxx
super lew
super lew

Postautor: pawel 1xxx » 27 kwie 2008, o 22:18

Jeśli silnik zasilany lpg to warto również sprawdzić czy na benzynie i na gazie zachowuje się tak samo. Jeśli np. na benzynie chodzi normalnie, to to już dużo mówi.. Wtedy właśnie bym sprawdził silniczek, ewentualnie może zasysa gdzieś lewe powietrze (pod wtryskiem lub kolektorem ssącym). A jeśli na benzynie będzie chodził normalnie to będzie wina instalacji lpg..
1.4i 91r tuning? :p

Lancia Dedra 1.6i 96r kombi

Anonymous

Postautor: Anonymous » 9 maja 2008, o 18:58

Taaak ! To był silniczek krokowy, magik podczyścił (nie mam poja co on z nim robił:) ale mieliście rację ...Teraz chodzi ładnie i na gazie i na benzynie :) Dzięki ogromne za wsparcie !!! Magik wiedząc o co chodzi nie wziął wielkiej kasy, cos tam pogmerał i jest OK. Dziękuję !!!!.....bo ja ....tak uczciwie....kocham tego peżociaka i nie zamieniłabym się NA NIC chociaż mój facet marzy o beemkach...a fuj :) Ile on kilosów przerobił, mój skarbek, bezawaryjnie:) Uwielbiam to cudo :)

Awatar użytkownika
radzix
expert lew
expert lew
Kontakt:

Postautor: radzix » 9 maja 2008, o 19:06

no pogratulować samozaparcia do tego auta... i zapraszamy na zloty oczywiście :) a i w ogóle fajnie by było jak byś coś napisała w temacie Przywitaj Się na ogólnym. :) temat uważam za wyczerpany :)