Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 17 sty 2018, o 01:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2009, o 06:34 
witam drodzy koledzy chciałem wymienic płyn chłodzący w moim p 309 ale kompletnie niewiem jak to zrobic tzn chodzi mi o dokładną instrukcje jak zlac stary płyn jak nalac nowy jak odpowietrzyc układ chłodzenia aha jescze jedno od niedawna mam tego p 309 gdy go kupiłem niemiał zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzenia i tylko mam korek wlewu połączony z chłodnicą i tu pada moje pytanie czy jest mozliwe że samochód moze byc bez zbiorniczka wyrównawczego ?????? bede wdzięczny za pomoc pozdrawiam !!!

Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2009, o 21:34 
expert lew
expert lew

Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0
Jeżeli dobrze wyczytałem z twoich postów posiadasz silnik 1.6 na gaźniku.
A więc od początku w tej wersji chłodnica jest zintegrowana ze zbiornikiem wyrównawczym, jak dobrze ją obejżysz to stojąc od przodu auta z lewej strony plastik jest dużo większy niż z prawej.
Co do wymiany płynu to trzeba spuścic stary, odkręcasz z prawej strony chłodnicy na dole korek ewentualnie luzujesz gumowy korek skręcony opaską czekasz aż zleci cały, następnie z tyłu silnika po lewej stronie jest kruciec z którego wychodzą przewody wodne na końcu jest korek też go odkręcasz i czekasz aż wszystko zleci, możesz przepłukac układ czystą wodą.
Zakręcasz wszystkie korki i nalewasz świerzy płyn, odkręcasz odpowietrzniki 3 sztuki jeden na wężu wychodzącym z nagrzewnicy, drugi na obudowie termostatu, trzeci z prawej strony chłodnicy, napełniasz płynem aż pojawi ci sie płyn w odpowietrznikach, odpalasz auto czekasz az puści termostat, wyłączasz czekasz do ostygnięcia i ewentualnie dolewasz braki.

Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2009, o 22:02 
wielkie dzieki za pomoc teraz juz wsyztsko jest jasne niedawno kupiłem ten samochód za niewielkie pieniadze i teraz trzeba usterki powolij wykrywać cos wymieniac i czesto neiwiem jak sie zabrac za pewne sprawy w tym aucie jescze raz dzieki

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]