dziwny aparat zapłonowy

Wszystko o silnikach, diesel, benzyna, lpg, itd,

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

viplukas
lwiątko
lwiątko
Model 309: SX
Silnik: XU5

dziwny aparat zapłonowy

Postautor: viplukas » 8 lis 2010, o 14:50

witam jestem nowym użytkownikiem forum jak i posiadaczem peugeota 309 1.6 monowtrysk 65KW z 1991 roku jak pisze w papierach bo coś mi się nie widzi auto ma elektryczne szyby i abs ale nie o tym chciałem wymieniłem po kupnie filtr powietrza bo był zasyfiony sprawdziłem tzn wymontowałem pompkę paliwa tą z baku ma poprzerywane sitko więc kwalifikuje się tez do wymiany ale dopiero jak znajdę podobną :) wtedy wymienię też filterek paliwa ten co zamontowany w komorze silnika a teraz chciałem wymienić świece żaden problem ,przewody wn bo poprzecierane też żaden problem kopułkę i palec a tu jest problem nie ma u mnie czegoś takiego przewody wn idą że świec na coś co przypomina jakby cewkę wn z której wychodzą króćce na które wchodzą przewody ze świec i dołączona jes kostka z bodajrze 4 przewodami więc proszę o pomoc madrzejszych odemnie gdzie ja mam kopułkę i palec muszę to zrobić bo przy wilgotnych dniach po dłuższych deszczach trochę gorzej autko pali z rana bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika
zmac
expert lew
expert lew
Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0

Postautor: zmac » 8 lis 2010, o 19:59

Z Twojego opisu wynika że masz cewke zespoloną, przez co masz mniejsze koszta utrzymania auta i zapewne wygląda ona tak jk w tej aukcji http://allegro.pl/fr-cewka-citroen-saxo ... 46208.html

viplukas
lwiątko
lwiątko
Model 309: SX
Silnik: XU5

dziwny aparat zapłonowy

Postautor: viplukas » 8 lis 2010, o 20:30

masz całkowita racje właśnie tak to wygląda dziękuję za odpowiedź i poparcie jej zdjęciami te najlepiej trafiają do laika :))