woda w aucie - po stronie kierowcy

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

lukas309

woda w aucie - po stronie kierowcy

Postautor: lukas309 » 28 mar 2006, o 17:40

noi zaczeło się jak przyszły ulewy to już nie mam spokoju z wlewającą się wodą do auta, była zima był spokój suchutko, hmmmm zlokalizowałem dokładny bieg wody od góry aż pod wycieraczkę

woda kapie z pod uszczelki do końca pewności nie mam czy z tamtąd ale to skąd jak nie z tamtąd????, następnie płynie profilem na dół, i skapuje na ten plastik od otwierania maski i z plastika na podłogę i potem spływa już pod podłogę tam no cuż mamy idealne warunki do powstawania wilgoci poprostu nasiąka sobie powoli wata która jest przyklejona do podłogi od spodu i moknie aż powstaje wilgoć i potrafi rozprzestrzenić się nawet do tyłu!!!! jakbym podłogi nie podnosił i nie suszył co jakiś czas to wykręcał bym wode z tej waty!!!!!

byłem z tym u gościa który zajmuje się wymianą uszczelek, no cóż wiadome zostałem rozczarowany poprzez jak zwykle brak zamiennika i cena nowej w serwisie(tylko tam ją dostane) to 220 zł. pomyślałem i zadałęm pytanie a jakby z innego auta włożyć dobrą, odpowiedź:

niestety proszę pana jak się ściągnie tą uszczelkę z auta to jest do wyrzucenia ponieważ jest to uszczelka która się zaciska (tylko raz pożądnie) na rantach szyby i może zostać tylko raz założona ,niestety ona wklejana nie jest!!!!!!

i co kapa:(

kolejne 200 zł. pójdzie się jeb.......

ale i tak kocham moje Lwiątko :* hehe :):):)

lukas309

Postautor: lukas309 » 28 mar 2006, o 17:45

aha dobrze że stoi w garażu :)

Awatar użytkownika
tictac
expert lew
expert lew
Model 309: SX
Silnik: XU5
Kontakt:

Postautor: tictac » 28 mar 2006, o 18:10

u mnie jest podobnie. Jak pojade na myjnie recza i facet mi cisnieniem zasunie po drzwiach to kazdy pasazer dostaje po twarzy woda, a jak nie ma tam pasazera ktory by wzial wode na siebie to wszystko leci na siedzenia i okolice. Wydaje mi sie ze jak wali takim cisnieniem to po prostu uszczelka sie ugina pod ta sila i przepusza...tak jak deszcz pada to jest ok..
Hyundai Lantra 1,6 DOHC
114 KM; 1996 r.

lukas309

Postautor: lukas309 » 28 mar 2006, o 18:17

czekam na porady :(

Awatar użytkownika
tictac
expert lew
expert lew
Kontakt:

Postautor: tictac » 28 mar 2006, o 19:59

ja zastanawialem sie nad tym zeby od strony progow przykleic dodatkowa uczszelke...nie wiem czy zamkna sie drzwi ale jak zrobi sie cieplej to sprobuje...taka uszleka (w rolce) droga nie jest a moze jak bedzie tak duzy scisk to bedzie dobrze...
Hyundai Lantra 1,6 DOHC
114 KM; 1996 r.

Awatar użytkownika
webmaster
extra lew
extra lew
Kontakt:

Postautor: webmaster » 28 mar 2006, o 20:01

kiedyś u mojego kuzyna w 309 woda wlewała mu się gdzieś przy nadkolu, gdzieś tam jakas spoina puściła czy coś takiego, blacharz zaspawał i było potem ok. Ale w twoim przypadku może gdzieś uszczelka jest nieszczelna i przcieka przez tę szczelinę do auta.
309 jest jak biedronka, tylko nie pamiętam dlaczego :)

Anonymous

Postautor: Anonymous » 28 mar 2006, o 21:32

zlokalizuj z kad cieknie i jesli jest to uszczelka szyby czy jakas inna, postaraj sie zdobyc taka na szrocie (ten kolo z servisu sciemnia, chce cie nabic w butelke, nie raz takich przerabialem) uszczelke mozna zalozyc ponownie jesli nie jest sparciala i wytrzyma ponowne zakladanie, proponuje sie tez rozejrzec nad preparatani uszczelniajacymi szyby, moj kumpel mial podobny problem tyle ze u niego byla taka dziora nad bezpiecznikami i prawie zrobio to zwarcie, ale kupil uszczelniacz do szyb w tubce zaklejil i juz jezdzi z tym ok 2 lat a w samochodziku suchutko. :D

Gary

Postautor: Gary » 28 mar 2006, o 21:56

Jeśli cieknie pod uszczelką od szyby to można ją spokojnie ponownie założyć.Miałem wyciek w tych samych okolicach co u ciebie.Puszczało między uszczelką a szybą.Wyjąłem szybę i wkleiłem razem z uszczelką na klej.Od tej pory jest spokój z wodą pod nogami.Tylko jak szyba poleci to uszczelka do wywalenia bo trzeba będzie wycinać.Ale szyby się tłuką rzadko :)

lukas309

Postautor: lukas309 » 29 mar 2006, o 06:04

Gary mam takie pytanko bo to woda cieknie w profilu aż na dół autka, pewnie wcieka w rogu szyby ta woda, patrzyłem na uszczelke szyby od spodu w wewnątrz autka pojawiły się pod nią krople wody, czy to napewno będzie to, czy ta woda tędy ścieka ?????

:):):)
z góry dzięki za radę[/b]