Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 18 sty 2018, o 04:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 mar 2006, o 17:40 
noi zaczeło się jak przyszły ulewy to już nie mam spokoju z wlewającą się wodą do auta, była zima był spokój suchutko, hmmmm zlokalizowałem dokładny bieg wody od góry aż pod wycieraczkę

woda kapie z pod uszczelki do końca pewności nie mam czy z tamtąd ale to skąd jak nie z tamtąd????, następnie płynie profilem na dół, i skapuje na ten plastik od otwierania maski i z plastika na podłogę i potem spływa już pod podłogę tam no cuż mamy idealne warunki do powstawania wilgoci poprostu nasiąka sobie powoli wata która jest przyklejona do podłogi od spodu i moknie aż powstaje wilgoć i potrafi rozprzestrzenić się nawet do tyłu!!!! jakbym podłogi nie podnosił i nie suszył co jakiś czas to wykręcał bym wode z tej waty!!!!!

byłem z tym u gościa który zajmuje się wymianą uszczelek, no cóż wiadome zostałem rozczarowany poprzez jak zwykle brak zamiennika i cena nowej w serwisie(tylko tam ją dostane) to 220 zł. pomyślałem i zadałęm pytanie a jakby z innego auta włożyć dobrą, odpowiedź:

niestety proszę pana jak się ściągnie tą uszczelkę z auta to jest do wyrzucenia ponieważ jest to uszczelka która się zaciska (tylko raz pożądnie) na rantach szyby i może zostać tylko raz założona ,niestety ona wklejana nie jest!!!!!!

i co kapa:(

kolejne 200 zł. pójdzie się jeb.......

ale i tak kocham moje Lwiątko :* hehe :):):)

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2006, o 17:45 
aha dobrze że stoi w garażu :)

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2006, o 18:10 
expert lew
expert lew

Model 309: SX
Silnik: XU5
u mnie jest podobnie. Jak pojade na myjnie recza i facet mi cisnieniem zasunie po drzwiach to kazdy pasazer dostaje po twarzy woda, a jak nie ma tam pasazera ktory by wzial wode na siebie to wszystko leci na siedzenia i okolice. Wydaje mi sie ze jak wali takim cisnieniem to po prostu uszczelka sie ugina pod ta sila i przepusza...tak jak deszcz pada to jest ok..

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2006, o 18:17 
czekam na porady :(

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2006, o 19:59 
expert lew
expert lew

Model 309: SX
Silnik: XU5
ja zastanawialem sie nad tym zeby od strony progow przykleic dodatkowa uczszelke...nie wiem czy zamkna sie drzwi ale jak zrobi sie cieplej to sprobuje...taka uszleka (w rolce) droga nie jest a moze jak bedzie tak duzy scisk to bedzie dobrze...

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2006, o 20:01 
extra lew
extra lew

kiedyś u mojego kuzyna w 309 woda wlewała mu się gdzieś przy nadkolu, gdzieś tam jakas spoina puściła czy coś takiego, blacharz zaspawał i było potem ok. Ale w twoim przypadku może gdzieś uszczelka jest nieszczelna i przcieka przez tę szczelinę do auta.

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2006, o 21:32 
zlokalizuj z kad cieknie i jesli jest to uszczelka szyby czy jakas inna, postaraj sie zdobyc taka na szrocie (ten kolo z servisu sciemnia, chce cie nabic w butelke, nie raz takich przerabialem) uszczelke mozna zalozyc ponownie jesli nie jest sparciala i wytrzyma ponowne zakladanie, proponuje sie tez rozejrzec nad preparatani uszczelniajacymi szyby, moj kumpel mial podobny problem tyle ze u niego byla taka dziora nad bezpiecznikami i prawie zrobio to zwarcie, ale kupil uszczelniacz do szyb w tubce zaklejil i juz jezdzi z tym ok 2 lat a w samochodziku suchutko. :D

Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2006, o 21:56 
Jeśli cieknie pod uszczelką od szyby to można ją spokojnie ponownie założyć.Miałem wyciek w tych samych okolicach co u ciebie.Puszczało między uszczelką a szybą.Wyjąłem szybę i wkleiłem razem z uszczelką na klej.Od tej pory jest spokój z wodą pod nogami.Tylko jak szyba poleci to uszczelka do wywalenia bo trzeba będzie wycinać.Ale szyby się tłuką rzadko :)

Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2006, o 06:04 
Gary mam takie pytanko bo to woda cieknie w profilu aż na dół autka, pewnie wcieka w rogu szyby ta woda, patrzyłem na uszczelke szyby od spodu w wewnątrz autka pojawiły się pod nią krople wody, czy to napewno będzie to, czy ta woda tędy ścieka ?????

:):):)
z góry dzięki za radę[/b]

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]