Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 16 sty 2018, o 11:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 gru 2010, o 21:24 
super lew
super lew

Model 309: GTDturbo
Silnik: 1.9TD
Witam!
Koledzy, mam problem z ogrzewaniem i zaparowywaniem szyb - układ chłodzenia jest odpowietrzony, węże z i do nagrzewnicy gorące, termostat sprawny, a ogrzewanie działa conajwyżej przeciętnie, jak dam na maxa to w kabinie jest po 10km najwyzej 15st. Dodatkowo, i to jest problem podstawowy, szyby parują jak diabli - nie wnosze ton śniegu do auta, dywany suche, dmuchawa dmucha jak należy, nagrzewnica ani nie śmierdzi ani nie traci się płyn, klapka obiegu zamknietego działa, a szyby parują jakbym miał staw w aucie. Dmuchawa na maxa, po 3km mam w miare wolną przednią szybę, boczne po może 10km, a o tylnych bocznych można zapomnieć, chyba że długą trasę robię.
Jak leciałem ostatnio przy -10st na Wrocław po A4, to mając skierowane powietrze na nogi i szybę, dmuchawa na 2/3, ogrzewanie na 80%, do samego Wrocka tylna szyba była całkowicie zamarznięta, a tylne boczne w połowie - 2h jazdy to były. Coś nie gra z wentylacją, nie wiem gdzie szukać - pomożecie? ;)

Obrazek

PostNapisane: 11 gru 2010, o 23:06 
expert lew
expert lew

Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0
Niska temperatura moze byc spowodowana zatkaną nagrzewnica, natomiast wilgoc moze byc spowodowana woda w obudowie nagrzewnicy, lub tez zasypaną nagrzewnica ( liście , śmieci) tak czy siak bez wyjęcia raczej sie nie obejdzie.
Na szczescie dostep jest łatwy, max 2 godziny i po robocie.

PostNapisane: 12 gru 2010, o 09:45 
super lew
super lew

Model 309: GTDturbo
Silnik: 1.9TD
No to ją wymienie na nową - jakie marki polecasz? Ile mniejwięcej nowa nagrzewnica kosztuje?
No i skąd może sie wziąść woda w jej obudowie? Leci jakoś z zewnątrz czy chodzi o kondensat?

Obrazek

PostNapisane: 12 gru 2010, o 10:47 
witam,
ja do niedawna miałem taki sam problem w swoim 309, słabe ogrzewanie wilgotno i do tego jeszcze mokre dywaniki.. a przyczyna była cieknącą nagrzewnica a po jej wyciągnięciu z obudowy nagrzewnicy wycieknąłem stertę liści i ciul wie czego jeszcze...:/ pojechałem do sklepu dowiedzieć sie czy to w ogóle jest dostępne i jeśli tak to na kiedy.. sklep sprowadził mi to za 2 dni za śmieszna jak dla mnie cenę nie całe 50 złotych.. teraz ogrzewanie jest bajka i wilgoci juz nie ma:)

PostNapisane: 15 sty 2011, o 22:39 
No może głupio, ale ja kupiłam swojego puga z przebiegiem niecałe 70k i tak miałam od początku. Stwierdziłam więc, że taka cecha francuzika a teraz poprawię :)

PostNapisane: 30 wrz 2012, o 17:50 
expert lew
expert lew

Model 309: nie mam 309
Silnik: -
No to bardzo ciekawe kolego. Zapraszamy do przywitania i pochwalenia się tą 309-tką z klimą :lol:

PostNapisane: 1 paź 2012, o 19:47 
lwiątko
lwiątko

Model 309: TopLine
Silnik: 1.4
grzesiek309 napisał(a):
No to bardzo ciekawe kolego. Zapraszamy do przywitania i pochwalenia się tą 309-tką z klimą :lol:

No i tym filtrem kabinowym oczywiście też... :lol2:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]