Lusterka

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

Awatar użytkownika
Fuuura
lwiątko
lwiątko
Model 309: GTI
Silnik: D6B

Lusterka

Postautor: Fuuura » 19 gru 2010, o 14:52

Jako, że mam ostatnio trochę więcej czasu na siedzenie przed kompem, chcę podrążyć tematy, które chce pozmieniać w moim aucie.

Tak więc padło teraz na lusterka.
Czy macie sposób na zablokowanie pozycji lusterek? Teraz gdy jest zima, raczej nie używam 309tki do poruszania się, lecz czasem aby przegonić pająki z silnika przejadę się nim i wkurza mnie to, że lusterka mi się ciągle przestawiają.

Ciepłą porą roku efekt ten występuje po przekroczeniu 120km/h co mnie strasznie irytuje na autostradzie.
O ile na początku posiadania puga sposób ustawiania lusterek (calości a nie samego szkła) mnie bawił, to na chwile obecną wcale to takie zabawne już nie jest.

Co z tym fantem zrobić? Mam je na sztywno przykleić? :biggrin:

Awatar użytkownika
zmac
expert lew
expert lew
Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0

Re: Lusterka

Postautor: zmac » 19 gru 2010, o 15:19

Te lusterka są z regulacją wewnętrzną? Nigdy nie miałem MK1 wiec nawet nie wiem jak to wygląda. Jeżeli jest podobnie jak w regulowanych, to jest tam przegób skręcany, lub nitowany i tulejki plastikowe, które prawdopodobnie sie wytarły.

Awatar użytkownika
Fuuura
lwiątko
lwiątko

Postautor: Fuuura » 19 gru 2010, o 18:24

Tak, są regulowane od środka.
Mówisz, że są tam tulejki i przegub? Będę musiał koniecznie tam zajrzeć, bo nudzi mnie już oglądanie listew na drzwiach podczas jazdy :)
Te tulejki można dostać w serwisie czy może całe lusterko będą chcieli mi sprzedać? :wink:

Awatar użytkownika
zmac
expert lew
expert lew
Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0

Postautor: zmac » 19 gru 2010, o 18:33

Nie wiem czy naprawa jest opłacalna b nowe lusterka możesz kupic za ok40pln. Tylko jeszcze którą masz regulacje na patyk czy joystik. Jak na patyk to mam podobny problem w 205 i tez musz sie tym zając, jak zdejme lusterko to sie z tym zapoznam dokładniej.

Awatar użytkownika
Fuuura
lwiątko
lwiątko

Postautor: Fuuura » 19 gru 2010, o 18:53

Wygląda na to, że patyk w kształcie litery "L"
Nie chce nowych lusterek kupować, bo te spełniają swoją funkcje dobrze, tylko zamiast tych listew chce widzieć błotnik :biggrin:

forzamaciek
Model 309: SX
Silnik: XU5

Postautor: forzamaciek » 10 maja 2012, o 17:30

Siema, mam pytanie: jak zmienić szkiełko w lusterku?? Mam pobite szkiełko w lewym lusterku i zamierzam je jak najszybciej wymienić, ale zupełnie nie wiem jak to zrobić. Z góry dzięki za pomoc ;)

Awatar użytkownika
Jerry78
super lew
super lew
Model 309: N/N
Silnik: N/N

Postautor: Jerry78 » 10 maja 2012, o 17:37

Wielce Szanowny "ktosiu"....Od zarania dziejów, po przekroczeniu progu(drzwi lub w tym przypadku forum), człowiek kulturalny rozpoczyna wizytę od przywitania się....Jest nawet odpowiedni temat dotyczący tej potwornie trudnej czynności - viewtopic.php?f=1&t=2578 ...Każdy rozumie że autko się popsuło, nie działa tak jak należy, lecz takie wejście od razu do "Warsztatu", nie za bardzo skłania do odpowiedzi na zadany temat....Zresztą jest opisane i zobrazowane rozebranie lusterka, tylko wystarczy poszukać...
CC 900 PB & LPG 93' :biggrin: