Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 17 sty 2018, o 07:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozrusznik
PostNapisane: 19 sie 2006, o 17:05 
Administrator

Model 309: P11.144 CVT
Silnik: SR20DE
No właśnie - gdyby jeszcze było mało, to rozrusznik też powiedział, że ma mnie dość... Nie rozumiem, ja lubię ten samochód, on mnie ewidentnie nie.

Juz mówię o co chodzi - rozrusznik puka, ale nie kręci, rano zapaliłem, pojechałem na PeKaPe, postawiłem na parkingu, wróciłem, zapaliłem, wróciłem pod dom, postał kilka godzin (2-3), chcę jechać do sklepu - i już nie pojechałem... Tak wiec aku jest ok, nic nie przygasa przy włączonym rozruszniku, tylko nie kręci...
Kable niby są ok przy rozruszniku, były sprawdzane, i poprawiane daaawno temu (z trzy miesiące), więc powinno być ok, pukanie w rozrusznik nic nie dało :)

O co chodzi, ile to kosztuje, i czy informatyk na parkingu pod blokiem to naprawi? A jak ktoś chce kupić taki nienaprawiony, to chętnie, ja chyba nie mam siły na kolejną walkę...

Tytuł:
PostNapisane: 19 sie 2006, o 23:11 
super lew
super lew

Do rozrusznika polecam kanał, tak najlatwiej go odszukać. Mi jak kiedyś padł to okazało sie, że poszły zembatki przy przekładni. Jest to oczywiście dla obniżenia kosztów integralna część. Uzywany rozrusznik kosztuje ok 100.

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2006, o 08:36 
extra lew
extra lew

Ja tam rozrusznik wymieniam u siebie w ciągu 1h :), bez kanału wystarczy zdjąć filtr powietrza, nie jest to skoplikowane i informatyk pod blokiem w ciągu 2h za pierwszym razem da radę :).

Rada to żeby akumulator odlączyć podczas wymiany, bo można przypadkowo zwarcie kluczem zrobić.

Ja ostatnio kupiłem rozrusznik od tictaca za 80PLN, także mam ten stary w którym kończą się szczotki i w ogóle coś chyba z nim nie jest tak, bo nowe szczotki ściera tak po 6 miesiącach, albo te szczotki są takie tandetne albo coś z nim jest nie tak. Także nie polecam go generalnie ale jak nie będziesz miał wyjścia to daj znać.

Spytaj też mario on mi proponował rozrusznik zanim nie kupiłem od tictaca, to chyba jeszcze ma bo miał 2 sprawne.

Wracając do twojego rozrusznika to skoro puka to chyba bendix działa, może szczotki się skończyły albo ułamały i zablokowały. No w najgorszym przypadku może spalił się stojan :(

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2006, o 09:03 
Administrator

Czyli praktycznie w każdym wypadku wymiana rozrusznika.. Super...

Webmaster - w razie czego poproszę o pomoc, jak w dwójkę się za to zabierzemy, to pójdzie momentalnie :)

Tak więc jak ktoś ma to chętnie, w razie czego jak nic się nie znajdzie, to spróbuję z tym od webmastera..

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2006, o 11:32 
Witam!!!

Hermitq ja posiadam 2 rozruszniki do 309-tek jak chcesz to Ci moge sprzedac;) ewentualnie nabede twoje auto za odpowiednia cene;)Pozdrawiam Mariusz Ps.Kontakt do mnie GG3939867

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2006, o 11:35 
Administrator

Mario... Kusisz :)
Odezwę się po południu, około 18, w tej chwili muszę wyjśc niestety :)

Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2006, o 08:49 
extra lew
extra lew

Nie ma problemu, chętnie pomogę.

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2006, o 10:24 
Administrator

No więc skończyło się na tym, że raniutko, o 7, pod blokiem odbyło się wymienianie rozrusznika na czas - kto szybciej wyciągnie swój, i kto później zamontuje nowy :)

W tej chwili w moim samochodzie jest stary rozrusznik webmastera, a webmaster ma nowy zupełnie, pięknie kręcący świeżo zakupiony :)

Dziękuję! :) Webmaster nie dość, że musiał wstać rano, to jeszcze przyjechać, w deszczu wymieniać rozrusznik przy gorącym silniku, więc wielkie podziękowania!

A mój samochód znowu działa, z problemami, ale w ogóle działa :)
------------------------------------------------------------------------------------
A wymiana rozrusznika w silniku 1.4 to banalna rzecz - cztery śruby, jeden kabelek - może opiszę, dla potomności, dodatkowo w 1.1 jest chyba tak samo:

[...]
Edit: przeniesiono na stronę http://www.peugeot309.pl/content/view/55/1/

Tak więc udało się nam w ciągu 30 minut wymienić wszystko, chociaż bez webmastera, który wiedział "gdzie puknąć" byłoby więcej :) Mam nadzieję, że opis się przyda... Po południu postaram się zdjecia zrobic samego rozrusznika, da to pojęcie gdzie są sruby i jak to w ogóle wygląda...

Ostatnio edytowano 27 sie 2006, o 12:57 przez Jakub Dombrowski, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2006, o 12:30 
extra lew
extra lew

Nie ma sprawy :)

Opis super może ze zdjęciami wstaw na naszą stronę jako artykuł?

Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2006, o 12:57 
Administrator

No to już jest, opis, trochę zmodyfikowany, przeniosłem na stronę: http://www.peugeot309.pl/content/view/55/1/

Miłego czytania :)

Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2006, o 13:03 
extra lew
extra lew

no artykulik jak ta lala i jeszcze zdjecia też super, teraz to chyba moja żona by wymieniła go :)

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, o 20:50 
super lew
super lew

Model 309: SX
Silnik: XU5
Wie ktoś jak sprawdzić czy działa rozrusznik nie montując go spowrotem do silnika??

Troche zimno na dworzy i nie chce mi sie kłaśc pare razy na glebie szczególnie że nie mam zadużo czasu na to.

Pozdro

Peugeot 407 2.7 HDI 08r. - do sprzedania
Audi A4 Avant 1.9 TDI 03r. - do sprzedania
Mitsubishi Galant 2,5 V6 98r. - sprzedany
Skoda Felicja 1.3 GLXi 97r. - sprzedana
Peugeot 309 1.1 88r. - sprzedany

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2007, o 12:36 
Potrzebne są kable rozruchowe i akumulator (możesz wykorzystać aku z samochodu bez jego demontowania). Masę podłączasz do obudowy/korpusu rozrusznika, a plus pod śrubę prądową rozrusznika. Bierzesz kawałek kabla (lub klucz, śrubokręt) i zwierasz ową śrubę prądową z wyjściem (nasówką) bendiksa na rozruszniku (dobrze jest rozrusznik przydepnąć, bo moment obrotowy rozrusznika potrafi obrócić rozrusznik i zrobić zwarcie na kablach).

Mama nadzieję, że wszystko jasne, a gdyby coś to pytaj ;)

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2007, o 13:17 
super lew
super lew

Model 309: SX
Silnik: XU5
elektromagnes w nim działa bo jak sie dotknie mase elektormagnesu i da plusa na blaszke to sie przesówa, ale znowu jak się da plusa tak jak pisałeś to i mase do obudowy, to jest kompletny brak reakcji a prad jakoś przechodzi bo iskrzy. Mi wyglada to tak jak by na elektormagnes nie dochodziła masa z rozrusznika. Czym to może być spowodowane??

Peugeot 407 2.7 HDI 08r. - do sprzedania
Audi A4 Avant 1.9 TDI 03r. - do sprzedania
Mitsubishi Galant 2,5 V6 98r. - sprzedany
Skoda Felicja 1.3 GLXi 97r. - sprzedana
Peugeot 309 1.1 88r. - sprzedany

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2007, o 15:19 
Może styki w bendiksie się powypalały, albo co gorsze coś w wirnikiem. Sprawdzałeś czy działa sam rozrusznik bez załączania stykami?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]