Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 17 sty 2018, o 11:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 maja 2015, o 16:33 
lwiątko
lwiątko

Silnik: 1.1
Witam,
Mam na imię Bartek.
Jestem właścicielem Peugeota 309 od 5 lat. Jest to autko z silnikiem 1.1
Samochód jest w rodzinie od 18 lat (rocznik 91).
Szczególnie mocną stroną mojego peugeota jest wygląd wizualny. Zawsze dbałem o to żeby utrzymywał wygląd zgodny z oryginałem. W Poznaniu dochodziły do mnie na ulicy opinie że to chyba jeden z bardziej zadbanych samochodów. Miłe :)
Nie zmieniałem auta gdyż nie widziałem takiej potrzeby. Peugeocik odpalał zimą, sprawdzał się na trasach Poznań Lublin, zdarzały się nawet wycieczki do Niemiec.
W czym rzecz.
Auto miało od dawna pewien feler. Mianowicie pęknięty blok silnika na płaszczu wodnym.
Tracił co prawda wodę ale ubytki były małe, tzn na 1000 km dolewałem około 0,5 litra, odpowietrzałem i jezdził dalej.
Około miesiąc temu wydmuchało uszczelke pod głowicą a wyższa tmp spowodowało powiększenie szczeliny w bloku.
Podjąłem decyzję że wrócę nim do domu bo silnik jest kaput. Motor z dziurą w bloku, wymieszane płyny ustrojowe, nie odpala.

Obecnie auto stoi na parkingu i czeka na decyzję co dalej. I tutaj pojawia się pytanie do forumowiczów, bo znają sie na pewno najlepiej.
Czy jest sens podmiany silnika w aucie. Najzwyczajniej szkoda budy, która jest całkiem całkiem.
Ewentualnie czy ktoś może polecić mi silnik lub sprzedać jakiś, który zalega w garażu.
Na allegro znalazłem chyba ze 3 opcje ale jeden wygląda mi na pęknięty a dwa mocno "zarzygane" olejem.
Jeśli chodzi o uzbrojenie to mam wszystkie węże, rozrząd zrobiony jakies 3 tys km temu, zregenerowany rozrusznik, gaźnik też ok. Poza tym auto posiada dwa komplety nowych opon i zrobione zawieszenie wiec troche go szkoda na śmietnik.
Uważacie ze jest sens się w to bawić?
Jakie wiąża się z tym koszty? Od razu zaznaczam że chciałbym tą samą jednostkę z uwagi na niskie spalanie a samochód ma być jako gadżet i nie chce wymieniać skrzyni biegów.
Proszę o podpowiedzi.

P.S.
Przepraszam za wstawienie posta w tym miejscu ale, do ogłoszeń nie mogłem dodać.

PostNapisane: 17 maja 2015, o 18:56 
super lew
super lew

Model 309: Graffic
Silnik: TU1M
Przez miłość do 309 której mi czasem brakuje wybaczam zły dział , zaproponować mogę goły blok aluminiowy . Jeśli taki Twój pug posiada to jak dasz nowe uszczelki pod tuleje , tuleje oczywiście do honowania itp = nowy silnik , pytanie tylko jak mocno go kochasz :?: :roll:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]