Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 25 lut 2018, o 21:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lis 2010, o 21:36 
lwiątko
lwiątko

Mam takie pytanie dziś zauważyłem taki problem a mianowicie chodzi o to gdy chce sobie prysnać plynem na szybę nic się nie dzieje dopiero po kilkukrotnej próbie coś tam leci(normalnym ładny strumieniem ale zbyt krótko oczywiście cały czas trzymając dźwigienkę) płyn nie zamarza jest ok(do -20 sprawdzone refraktometrem)
Moje pytanko brzmi tak bo jak mi wiadomo mój Peugeot 309 91r posiada 2 zbiorniczki z płynem do spryskiwaczy (1 pod maską 2 w bagażniku) i jak mi się zdaje ma 2 pompki do spryskiwaczy na przód i na tył czy one są identyczne? czy można je porostu podmienić? może jakiś patencik ma ktoś na to(jakiś może zaworek jednostronny bo co zauważyłem a zawsze tak myślałem ze płyn jest cały czas w wężyku a tu opada do zbiorniczka hmm tak ma być?? czy może znacie jakieś inne rozwiązanie tego fanta (wiem wiem nowy kosztuje ok 30zł)

PostNapisane: 28 lis 2010, o 22:43 
expert lew
expert lew

Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0
A wiec tak, pompki są takie same, więc wymienne,a brak zaworka zwrotnego nie powinien powodowac efektu z Twojego opisu, wydaje mi się, że masz problem w przełączniku wycieraczek, raz działa raz nie. Podłącz pompke na krótko i wiele się wyjaśni.

PostNapisane: 29 lis 2010, o 17:25 
lwiątko
lwiątko

A więc zamieniłem pompki bo ta z bagaja jest super a ta stara ledwo ledwo. Ale właśnie nie jest to wina pompki a raczej jakiegoś stycznika przełącznika wycieraczek hmmmm raz styka raz nie;/ .
Widzimy jaką mamy pogodę a bez spryskiwaczy marnie.
Czy jest to dużo roboty bo na pewno;/ i czy porostu jest ten stycznik działa na zasadzie że go można trochę tylko podgiąć czy trzeba wymienić cala wajchę??

PostNapisane: 29 lis 2010, o 20:29 
expert lew
expert lew

Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0
Niestety jest to wina przełącnika wycieraczek, ale da się to zrobic. Wyjmujesz przełącznik i go rozbierasz, nie jest to skomplikowane i dasz sobie rade. Przy rozkładaniu uważaj żeby nie wypadły Ci blaszki, jak już rozbierzesz musisz wyjąc blaszke położoną poprzecznie, tą ze sprężynką, oczyśc wszystkie styki i przesmaruj wazeliną techniczną bo inaczej za miesiąc będziesz miał powtórke.

PostNapisane: 30 lis 2010, o 13:43 
lwiątko
lwiątko

Dobra dzięki za info musze to zrobić czyli część jest rozbieralna i naprawialna ok
POZDRAWIAM

PostNapisane: 30 lis 2010, o 14:09 
super lew
super lew

Model 309: N/N
Silnik: N/N
U mnie zajęło to godzinę - zdjęcie osłony pod kierownicą, następnie odkręcenie przełącznika, wypięcie kabli, rozebranie przełącznika(trzeba uważać tak jak pisał ZMAC), rozebranie przełącznika z przedlifta, zrobienie z dwóch przełączników jednego, następnie zmontowanie( do zmontowania przełącznika należy delikatnie użyć młotka, inaczej nie zaciśniesz tych blaszek), podpięcie, przykręcenie - robiłem to pierwszy raz w życiu :lol2: Możliwe jest też że masa na kielichu od strony pasażera nie kontaktuje - wystarczy przeczyścić. Peace :beer::

PostNapisane: 22 gru 2010, o 19:53 
lwiątko
lwiątko

Silnik: 1.1
Witam!

Mam pytanko. Jak wyjac przednia pompke spryskiwaczy? jest ona "wcisnieta" w zbiorniczek, czy ma jakies dodatkowe mocowania ?

PostNapisane: 22 gru 2010, o 20:20 
super lew
super lew

Odpowiem z cynizmem - poszukaj na Allegro pompki spryskiwacza i będziesz wiedział jak jest mocowana :pokey:

PostNapisane: 22 gru 2010, o 22:31 
expert lew
expert lew

Model 309: GR
Silnik: 1.4i TU3M
Wciśnięta w gumową uszczelkę. Uważaj przy wyjmowaniu żeby owej uszczelki nie zniszczyć, bo samą ciężko na szrotach wydębić. P. :beer::

Tytuł: Spryskiwacze
PostNapisane: 24 cze 2011, o 00:12 
lwiątko
lwiątko

Model 309: SX
Silnik: 1.8D
Witam Mam pewny problem ze swoim pugiem, nie działają mi spryskiwacze z przodu :(
Nic się nie dzieje gdy przyciskam drążkiem do siebie. Nie słychać żadnego silniczka ani nic. Które kable służą do spryskiwaczy? Możliwe że z nimi coś się stało. Pozdrawiam

PostNapisane: 24 cze 2011, o 00:26 
super lew
super lew

Był temat o spryskiwaczach już nie jeden raz. Wystarczy poszukać ====>>>"Warsztat - pozostałe".

PostNapisane: 30 lip 2011, o 08:29 
lwiątko
lwiątko

Model 309: GRAFIC
Silnik: 1,4
Miałem podobny problem i okazało się, że wysiadła pompka spryskiwacza. Nie jest droga i można ją samemu wymienić.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]