Schemat przednich swiateł przeciwmgielnych

Problemy z elektryką w 309

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

Trzeci
lwiątko
lwiątko
Model 309: Vital
Silnik: TU3FM/L

Schemat przednich swiateł przeciwmgielnych

Postautor: Trzeci » 9 maja 2012, o 18:08

Witam.
Rozbierałem ostatnio deskę i wyciągnąłem włącznik przednich lamp przeciwmgielnych. Niestety nie mam teraz pojęcia jak to podłączyć. Przy awaryjnych i ogrzewaniu szyby są ładne kostki a tu tylko zwykłe kabelki z końcówką. Brakuje dobrych schematów elektrycznych. Czy mógłbym ktoś zrobić zdjęcie lub opisać jak są u niego podłączone te światła. Na razie sterczy mi 5 kabli z deski. Biały, zielony i brązowy (2 ostatnie podwojone).
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zmac
expert lew
expert lew
Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0

Re: Schemat przednich swiateł przeciwmgielnych

Postautor: zmac » 9 maja 2012, o 21:17

Trzeci pisze:Witam.
Rozbierałem ostatnio deskę i wyciągnąłem włącznik przednich lamp przeciwmgielnych. Niestety nie mam teraz pojęcia jak to podłączyć. Przy awaryjnych i ogrzewaniu szyby są ładne kostki a tu tylko zwykłe kabelki z końcówką. Brakuje dobrych schematów elektrycznych. Czy mógłbym ktoś zrobić zdjęcie lub opisać jak są u niego podłączone te światła. Na razie sterczy mi 5 kabli z deski. Biały, zielony i brązowy (2 ostatnie podwojone).
Pozdrawiam.

Fabrycznie przy włączniku przeciwmgielnych tez jest wtyczka, koloru białego. Wygląda na to, że ktos sobie dorobił instalacje do halogenów, więc niestety pozostaje podłączenie przewodów metodą prób i błędów.

Trzeci
lwiątko
lwiątko
Model 309: Vital
Silnik: TU3FM/L

Re: Schemat przednich swiateł przeciwmgielnych

Postautor: Trzeci » 10 maja 2012, o 08:52

No właśnie wtyczka biała jest, a w nią były wsadzone te kabelki, które się odłączyły. Może ktoś wrzucić zdjęcie lub jakiś rysunek jak to wygląda u niego/powinno wyglądać. Będę wdzięczny.

-- 15 maja 2012, 19:44 --

Przepraszam, że dubluje, ale dodaję zdjęcia poglądowe.

Obrazek

Może ktoś zobaczyć jak wygląda to u niego. Byłbym bardzo wdzięczny.

Czy naprawdę nikt nie ma jakiegoś schematu, ewentualnie zdjęcia jak to wygląda u niego?