Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 19 sty 2018, o 13:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sty 2012, o 16:25 
super lew
super lew

Model 309: Graffic
Silnik: 1,1
coś stuka, puka, wyje...aż strach ..... Panowie co się dzieje z moim Pugiem ?. Byłem u mechaniora mówi że łożyska, no to nówki włożone i co przejechałem 50 km i dalej to samo:/. Problem polega na tym że jak jadę gdzieś dalej to tak mniej więcej po 20 km coś strasznie z przodu wyje/buczy i jak by na prawym kole coś stuka, jak skręcę kierownice delikatnie w prawo hałas znika, przy zdjęciu nogi z gazu i skręcie w lewo nasila się. Dodatkowo przy dość energicznym ruszaniu i jednoczesnym skręcie w prawo np. pierwszy zjazd z ronda z przodu z prawej strony coś stuka i to dosyć mocno :confussed: . Pomóżcie...

PostNapisane: 3 sty 2012, o 19:30 
expert lew
expert lew

Model 309: GR
Silnik: 1.4i TU3M
U mnie wyło łożysko podpory półosi. Objaw był taki jak piszesz-po kilkunastu kilometrach wyło i czuć było na kierownicy wibracje. Zobacz, czy nie wycieka Ci z pompy płyn po podporze i łożysku bo to bardzo pomaga w zniszczeniu nowego łożycha. Ja mam już trzecie. :biggrin:

PostNapisane: 4 sty 2012, o 01:38 
super lew
super lew

Dzieki :) . Fajnie było by gdyby to tylko to łożysko padło. O jaką pompę ci chodzi, gdzie dokładnie jest to łożysko, jak je zmienić ?. Może zrobiłeś jakieś zdjęcia jak to u siebie wymieniałeś.

PostNapisane: 4 sty 2012, o 23:07 
expert lew
expert lew

Model 309: GR
Silnik: 1.4i TU3M
Chodzi mi o pompę wody, a dokładnie pokrywę od strony ściany grodziowej. Łożysko znajduje się w łapie aluminiowej z poduszką gumową tylną na dłuższej półosi. Żeby je wymienić trzeba niestety wyjąć półoś i odkręcić zabezpieczające je śruby w łapie co nie zawsze jest łatwe. :309: Jeśli mechanik tego nie zrobił to błąd. Drugi raz trzeba rozpinać zwrotnice żeby wyjąć półoś. Gdzieś już ten temat przerabialiśmy na forum. Zdjęć niestety nie robiłem z braku czasu.

PostNapisane: 7 sty 2012, o 23:02 
super lew
super lew

Dzięki maniek :beer:: . Byłem dzisiaj zamówić to łożysko i w piątek biorę sie za wymiane :)

Założyłem nowe łożysko podpory półosi i nie pomogło, dalej wyje i stuka :(

PostNapisane: 7 sty 2012, o 23:12 
expert lew
expert lew

Model 309: gti/tct,206s16/gti
Silnik: 2.0
Obejżyj dobrze przeguby prawej półosi. Zewnętrzne mają to do siebie, że mocniejszym jegu zurzyciu zaczynają hałasowac nawet na prostej po rozgrzaniu, natomiast przegób wewnętrzny z ma w sobie spreżyne odpychającą półoś jeżeli ktoś nieumiejętnie operuję półosią przy naprwie zawieszenia, sprężyna przesuwa się i blokuje przebub powodując terkotanie zwłaszcza przy skrętach i dodawaniu gazu. Sprawdź też czy nie przesówa sie stabilizator, a co za tym idzie całe zawieszenie i czy sanki nie są przerdzewiałe.

PostNapisane: 8 sty 2012, o 00:19 
super lew
super lew

Prawą półoś przy wymianie tego łożyska dokładnie obejrzałem, zęby w porządku ma i w piaście też jest dobrze. Po dzisiejszej jeździe słyszałem stukanie i to wycie na 100% z lewej strony, stukanie nasila się przy dodaniu gazu a jak zdejmę nogę z gazu to wyje. Nachylałem się w każdą stronę auta [censored] i jestem pewny że to lewa przednia strona. Jak złapię lewe koło rękoma i wyginam je, szarpię to czuję luz.

PostNapisane: 8 sty 2012, o 00:22 
expert lew
expert lew

Model 309: GTI16
Silnik: XU9J4(D6C)
Jak się spotkamy to może coś zaradzimy ;p ja w moim miałem wymieniane 3 łożyska w kołach i wiem jaki to dźwięk ;p

Volvo v40 T4 B4204T5 200KM/300Nm :D Obrazek

PostNapisane: 8 sty 2012, o 00:30 
super lew
super lew

NO to git :)

PostNapisane: 11 lip 2013, o 15:38 
lwiątko
lwiątko

Model 309: Vital
Silnik: TU1, 1,1
zmac napisał(a):
Obejżyj dobrze przeguby prawej półosi. Zewnętrzne mają to do siebie, że mocniejszym jegu zurzyciu zaczynają hałasowac nawet na prostej po rozgrzaniu, natomiast przegób wewnętrzny z ma w sobie spreżyne odpychającą półoś jeżeli ktoś nieumiejętnie operuję półosią przy naprwie zawieszenia, sprężyna przesuwa się i blokuje przebub powodując terkotanie zwłaszcza przy skrętach i dodawaniu gazu. Sprawdź też czy nie przesówa sie stabilizator, a co za tym idzie całe zawieszenie i czy sanki nie są przerdzewiałe.

Przepraszam że odgrzewam temat ale czy faktycznie w wewnętrznym przegubie prawej strony ma być sprężyna???
U mnie jej nie ma, poza tym żeby wyjąć półoś prawą musiałem zdjąć całą podporę łożyska i dopiero potem wybijać z niej półoś z łożyskiem na jakimś kleju chyba siedziała.

Ma ktoś pomysł jak zdjąć to łożysko?

PostNapisane: 11 lip 2013, o 18:05 
super lew
super lew

Łożysko jest zabezpieczone pierścieniem i trzeba ten pierścień zbić z wałka półosi i wtedy łożysko zdejmiesz, trzeba po prostu napierda..ć ;)

PostNapisane: 11 lip 2013, o 21:16 
expert lew
expert lew

Model 309: nie mam 309
Silnik: -
To nie taka prosta sprawa. Jak oprzesz półoś na wieloklinie, to go sklepiesz i półoś nie wejdzie do skrzyni. Wiem, bo sam tak jedną zepsułem :cry:
Najlepiej oddać do warsztatu, który ma wysoką prasę :wink:

PostNapisane: 12 lip 2013, o 00:41 
super lew
super lew

Silnik: TU1M
Kup sobie łożysko , wyjmij zwrotnicę i przejedź się do warsztatu , wczoraj przerabiałem temat 60zł za wyprasowanie starego i wprasowanie nowego.

PostNapisane: 12 lip 2013, o 21:31 
super lew
super lew

Mi się udało i nic nie popsułem ;)

PostNapisane: 12 lip 2013, o 21:39 
lwiątko
lwiątko

Model 309: Vital
Silnik: TU1, 1,1
Spoko już zdjęte bez użycia młota, sąsiad mi wyprasował :bash: . Ktoś mi powie jak to jest z tą sprężyną??? Powinna być w prawej półośce czy nie bo w lewej jest taka z 6 cmetrowa z zaślepką.
1.1 kat rok 93 półosie trójpalczaste.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]