wyciek wody XU9JAZ

Tutaj postujemy o mechanice w naszych 309

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

Awatar użytkownika
Maku_krak
super lew
super lew
Model 309: GTi
Silnik: XU9
Kontakt:

wyciek wody XU9JAZ

Postautor: Maku_krak » 17 sie 2013, o 09:10

Panowie,
Wczoraj zauwazylem cos bardzo niepokojacego, a mianowicie, po zalaniu woda destylowana, cieknie mi z ukladu chlodzenia, na laczeniu silnika ze skrzynia! Kropelki wody pojawiaja sie na spodzie skrzyni, na tej oslonie, ktora jest na dole. Czy ktos z was ma jakies przypuszczenia inne niz pekniety blok silnika? Czy tam jest jakas uszczelka, bo ja takowej nie kojarze, czy jest jakis korek gumowy, ktory zatyka kanal wodny? Ide to dzis sprawdzic,ale czuje,ze skonczy sie na sciaganiu skrzyni i rozbieraniu silnika i znowu zastanie mnie zima.....
Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel was just a freight train coming your way

Awatar użytkownika
grzesiek309
expert lew
expert lew
Model 309: nie mam 309
Silnik: -

Re: wyciek wody XU9JAZ

Postautor: grzesiek309 » 17 sie 2013, o 21:11

Obejrzyj dokładnie okolice obudowy termostatu. Może cieknąć pomiędzy nią, a głowicą lub z króćca termostatu lub któregoś czujnika.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!

Awatar użytkownika
Maku_krak
super lew
super lew
Model 309: GTi
Silnik: XU9
Kontakt:

Re: wyciek wody XU9JAZ

Postautor: Maku_krak » 18 sie 2013, o 07:13

Dzieki Grzesiek, wlasnie cos takiego zauwazylem, a tymbardziej jest to mozliwe, bo plukalem silnik i zostawilem stary termostat na starej podniszczonej uszczelce. Mam nadzieje,ze chodzi tylko o to, bo na tym etapie rozbieranie silnika komplikuje sytuacje.
Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel was just a freight train coming your way