linka otwierania klapki baku

Tutaj postujemy o mechanice w naszych 309

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

silencer7
lwiątko
lwiątko
Model 309: GDI
Silnik: 1.9

linka otwierania klapki baku

Postautor: silencer7 » 25 sty 2014, o 22:18

Dzisiaj po otwarciu klapki baku dźwignią, która znajduje się miedzy siedzeniami kierowcy i pasażera niestety już owej klapki nie zamknąłem.
Nie wiem czy coś trzasnęło na tym masakrycznym mrozie, tak czy siak teraz ta dźwignia jest dość luźna no i klapka się nie zatrzaskuje tak jak powinna tzn. w ogóle się nie zatrzaskuje.
Na pierwszy rzut oka coś się zerwało przy samej dźwigni tak, że dźwignia nie ciągnie za linkę.
Chciałem dziś się do tego zabrać, ale pojawił się problem - jak zdjąć plastik, który jest między siedzeniami? Przeszkadza w tym dźwignia ręcznego oraz wspomniana dźwignia otwierania klapki baku.
Jakieś pomysły?
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiek309
expert lew
expert lew
Model 309: nie mam 309
Silnik: -

Re: linka otwierania klapki baku

Postautor: grzesiek309 » 26 sty 2014, o 00:51

Możliwe, że sam rygielek przy klapce się zaciął i linka jest luźna, stąd wrażenie, że się zerwała.

Żeby zdjąć obudowę musisz podważyć dźwigienkę w kierunku fotela pasażera i odkręcić 3 śrubki(2 z przodu w dziurkach i jedną z tyłu) Później pozostaje akrobacja z wyjęciem osłony.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!

Awatar użytkownika
Prezes
super lew
super lew
Model 309: GTi

Postautor: Prezes » 26 sty 2014, o 13:33

A jest też taka opcja że przez to że jest mróz linka otworzyła wlew ale już się nie cofnęła bo jest zablokowana w pancerzu (przymarzła) w tym wypadku wystarczyłoby dać samochód do ciepłego garażu i by się naprawiło. Często dzieję się tak z linkami od hamulca ręcznego.

silencer7
lwiątko
lwiątko

Postautor: silencer7 » 26 sty 2014, o 13:40

Hm no możliwe. Rygielek przy klapce się rusza - tzn. mogę go wcisnąć tak żeby się schował. Dźwignia między siedzeniami natomiast jest luźna - więc albo faktycznie coś przymarzło, albo się zerwało przy dźwigni. Spróbuję zdjąć ten plastik choć na razie mimo próby wyjaśnienia nadal nie wiem jak :bangin: :)
A jak nie to poczekam na odwilż :)

Awatar użytkownika
maniek
expert lew
expert lew
Model 309: GR
Silnik: 1.4i TU3M

Postautor: maniek » 27 sty 2014, o 22:35

Nie kombinuj tylko podgrzej lub poczekaj jak rozmarznie. Często się zdarza, że linka zamarza, a zdejmując maskownicę nic nie osiągniesz, bo napinanie linki jest od strony bagażnika.
Peugeot 309 1.4i

silencer7
lwiątko
lwiątko

Postautor: silencer7 » 28 sty 2014, o 19:01

Jakoś udało mi się zamknąć, więc to faktycznie chyba wina mrozu. Dzięki za pomoc.