Bujanie autka od podmuchow bocznych

Tutaj postujemy o pozostałych naprawach 309

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

Anonymous

Bujanie autka od podmuchow bocznych

Postautor: Anonymous » 13 mar 2007, o 07:39

Witam moze jest ktos mi w stanie podpowiedziec co jest grane , obecnie siedze sobie w angli i ostatnio jechalem tam 309ka gt 1.9 109km , przed wyjazdem zrobilem caly przod amorki , wahacze , lozyska na macpersonach nowe gumy , gumy pod stabilizatorem , wszystkie nowe drazki i koncowki a i wymienilem amorki z tylu (takie a allegro ktos o nich pisal na innym forum straszna lipa bo na przegladzie nowe mialy juz tylko 50% ) a teraz do rzeczy tak od 100km/h na autostardzie od bocznych podmuchow buja buda jak cholera to mozna przezyc ale przy mijaniu tira jest masakra , moze ktos wie od czeg otak sie dzieje ?? zle gumy pod drazkiem ztabilizacyjenym ?? a dodam ze z przodu nie wymienialem lozysk z tylu tak . Ps. na przegladzie powiedzieli ze wszystko jest ok :/

mario-poznan

Postautor: mario-poznan » 13 mar 2007, o 10:57

Witam!!!

309-tka jest autem bardzo lekkim do tego o miekkich nastawach wiec jest dosc wrazliwe na podmuchy wiatru szczegolnie bocznego.Fatalne prowadzenie auta winna najczesciej jest tylnia belka.Wspominales kolego ze wymieniales lozyska ale wymiana ich nic nie da jak czopy beda powycierane.Pozdrawiam Mariusz

Awatar użytkownika
radzix
expert lew
expert lew
Model 309: SX
Silnik: XU5
Kontakt:

Postautor: radzix » 13 mar 2007, o 11:06

ooo witam kolejnego kolege z okolic Warszawy!! co do tego bujania to na 90 procent jest belka walnieta już :( drgania i bujanie nadwozia przenoszone jest na koła które przy wygieciu belki /---\ zanim sie ustabilizuja to możesz własnie odczuwać takie nieciekawe przechyły :? ... najbardziej jest to odczuwalne przy wjeżdżaniu-wyjeżdżaniu z kolein..pozdrawiam
ps moze jakis spocik i porównanie maszyn w 100-licy??:)

Awatar użytkownika
bzium
expert lew
expert lew
Model 309: GTI16
Silnik: XU9J4(D6C)

Postautor: bzium » 13 mar 2007, o 11:37

a tam ze belka, miałem wymienioną tylną belkę i przy silnym wietrze i tak potrafiło bujać samochodem, a jeżeli mocny wiatr połączyć z tirem to nie ma siły będzie bujać. Ostatnio w TV widziałem testy samochodów właśnie pod kontem bocznego wiatru i prawie każdy jest na to wrażliwy jedynym sposobem na ustabilizowanie samochodu to zwiększenie rozstawu tylnych kół. kilka dni temu przy mocnych podmuchach przy prędkości > 130km/h nawet w 406 je odczuwałem ( niedawno zawiecha zrobiona zero luzów ) mocny wiatr to mocny wiatr, dodając tira może być ciekawie ;][/u]
309 1.9D 86r - moja pierwsza bestia ;) - sprzedany
-------------------------------
:309: :gtiv16: D6C 158KM :) Obrazek

Volvo v40 T4 B4204T5 200KM/300Nm :D Obrazek

Anonymous

w

Postautor: Anonymous » 13 mar 2007, o 14:44

a wykluczajac belke to c omoze byc jeszcze przyczyna ??
zle gumy pod drazkiem stabilizacyjnym ??
t owyglada tak jade czuje ze buja tylko buda i na 99% jest to przod

Anonymous

w

Postautor: Anonymous » 13 mar 2007, o 14:46

no a tak wogole dajcie namiar yna jakiegos dobrego mechanika w rozsadnej cenie z okolic wawy ktory robi tylne belki

Anonymous

w

Postautor: Anonymous » 13 mar 2007, o 19:15

a i jeszcze jedno czym sie objawia rozwalona belka poza tym ze buja ??
[/b]

Anonymous

Postautor: Anonymous » 13 mar 2007, o 19:32

a i jeszcze jedno czym sie objawia rozwalona belka poza tym ze buja ?? a tak wogole te podmuchy bujaja autem na bok a zawiecha nie pracuje bo to sie dzialo na autostradzie

Awatar użytkownika
markos_vw
expert lew
expert lew
Model 309: GOLF
Silnik: 2G
Kontakt:

Postautor: markos_vw » 13 mar 2007, o 19:39

u mnie sie tym objawiala ze zwlaszcza latem lub jak jest cieplo w czasie jazdy cholernie skrzypi :/ wkurzajaca sprawa bo kazdy sie oglada co sie dzieje :)
Obrazek

Anonymous

w

Postautor: Anonymous » 13 mar 2007, o 20:07

o widzisz t ocos mi podpowiedziales widze ze jestes z okolic wawy gdzie t orobiles ?? ile kosztowalo ??

Awatar użytkownika
radzix
expert lew
expert lew
Kontakt:

Postautor: radzix » 13 mar 2007, o 20:14

kolego używaj obcji zmień :) a co do belki to chyba najlepszą renome ma warsztat Pana Zbyszka Barcin Belki ja przed zlotem pewnie już nie zdąże zrobić ale w najbliższej przyszłośći napewno sie tam udam..od Warszawy jest to około 250 km. Pozdrawiam

Anonymous

w

Postautor: Anonymous » 13 mar 2007, o 20:18

o dziekowa na swieta przyjezdzam do polski t opodjade i wymienie bo teraz meczy mnie jazda peugocikiem , a wspomniales cos o zlocie gdzie jest i kiedy ??

Awatar użytkownika
radzix
expert lew
expert lew
Kontakt:

Postautor: radzix » 13 mar 2007, o 20:23

o to moze razem sie wybierzemy..we dwóch razniej:) a zlot jest w maju (prawdopodobninie)poczytaj w dziale zloty :)

a tak off topic siedzisz w Angli to zorientowałbys sie jak tam stoją Peugeoty 309 Goodwood?? pozdrawiam

Anonymous

Postautor: Anonymous » 13 mar 2007, o 20:34

no no mialem tu nabyc ale jest kure...wsko drogie ubezpieczenie no i kamerki ;) a jak wiadomo peugeotem wolno sie nie jezdzi :) . widzialem tylko na ebayu - www.ebay.co.uk . w rozsadnej cenie mozna kupic troche stargana w srodku porysowana 306 s16 to sa rakiety :)

Awatar użytkownika
radzix
expert lew
expert lew
Kontakt:

Postautor: radzix » 13 mar 2007, o 20:37

drogie czy nie to jakbyś takim goodwood-em do polski zajechał to każdy by Ci zazdrościł...widziałem te z e-bay to żeczywiście troche juz styrany...ceny oscylują w granicach 500-1000 gbp a nie wiesz jakie są koszta sprowadzenia takiej machiny??