Peugeot309.pl

... dla ludzi z pasją
Teraz jest 17 sty 2018, o 05:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2009, o 17:00 
extra lew
extra lew

Koledzy sorki za wcięcie w temat szybkości osiągiwanych przez wasze pugi ale dla mnie to jakaś bajka z silnika 1,4 można co najwyżej wycisnąć 175 i to przy tylnym wietrze nie mówiąc juz o motorku 1,1 . Przełożenia skrzyń w żadnym wypadku nie pozwolą na większe prędkości. Jedźcie na hamownie to wydruk was troszkę ostudzi..........

PRAKTYKA jest wtedy kiedy wszystko działa a nikt nie wie dlaczego

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2009, o 17:48 
super lew
super lew

Model 309: GTi
Silnik: XU9
dokladnie jak mowi palpio,dziwie sie ze tak wam pieknie fury chodza,bo jak dobrze pamietam to moj Git rozbujal sie do tych swoich fabrycznych 200,ale tylko na niezlej benzynie austriackiej i przy niezlych warunkach. Wiekszosc danych katalogowych to osiagi z torow,gdzie takie czynniki jak warunki pogodowe nie maja na to wplywu. Opor powietrza rosnie z kwadratem predkosci,do tego dochodzi nawierzchnia, temperatura powietrza(wspolczynnik napelnienia) itd. Ja swojego Talbota 1.3 rozbujalem,ale na gazie i na lekko bogatej mieszance.

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2009, o 21:57 
ja swoje wiem , licznik sprawdzony , mozesz wiezyc lub nie. Z gorki rozbujal sie do 200 licznikowych. ogolnie na prostej do 140 idzie zwawo , pozniej juz sie buja , ale ciagle przyspiesza.

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2009, o 23:45 
expert lew
expert lew

Model 309: GR
Silnik: 1.4i TU3M
Mój dziadek rozpędza się do 170, a 175 to już max.Raz sprawdziłem i więcej nie próbuję, bo z racji przebiegu mógłbym panewki z asfaltu zbierać. :lol: P.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 00:17 
super lew
super lew

Silnik: 1361
palpio napisał(a):
Koledzy sorki za wcięcie w temat szybkości osiągiwanych przez wasze pugi ale dla mnie to jakaś bajka z silnika 1,4 można co najwyżej wycisnąć 175 i to przy tylnym wietrze nie mówiąc juz o motorku 1,1 . Przełożenia skrzyń w żadnym wypadku nie pozwolą na większe prędkości. Jedźcie na hamownie to wydruk was troszkę ostudzi..........

Dokladnie..
Zalezy jeszcze od skrzyni, ale powiedzmy, ze skrzynie w 1.4 pozwola na 175-190 (niektore sa krotsze inne nieco dluzsze - mocny freestyle przy przelozeniach w skrzyniach do 1.4 jest) ;] Tylko, ze najczesciej wczesniej sie skonczy moc, bo kunie przez te lata pouciekaly :P Moja 205 jechalem licznikowe 185 i co? I nie wiem ile to w rzeczywistosci, bo bez dokladniejszego pomiaru nie mam jak tego sprawdzic.
Rysiek24: To ze licznik przy powiedzmy 100km/h przeklamuje Ci te 8km/h jak mowisz, moze oznaczac, ze przeklamuje o 8% co przy licznikowym 200 daje rzeczywiste 184km/h co jest mozliwe przy tym silniku/skrzyni. TU3M ladnie daje rade (a nawet bardzo ladnie i czasami zaskakuje mozliwosciami), ale to nie jest rakieta, nie przesadzajmy.
Co do 1.1 i 180 - calkiem mozliwe, bo 1.1 mialy dluzsza skrzynie (nie wiem na ile sie to przenosi na v-max, jutro przelicze i podam kilka przykladow) i przy odpowiednich warunkach (opony, wiatr i pewnie masa innych czynnikow) mozna je rozpedzic pewnie i do rzeczywistych 190, ale to juz chyba po godzinie cisniecia gazu :lol: :lol:

Ostatnio edytowano 15 sty 2009, o 16:07 przez DJPreZes, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 02:36 
Ja moim Puziem na gazie ciągnąłem 135 km/h i to była maksymalna prędkość... przy której moje majtki pozostawały względnie czyste....

Ja uważam, że samochodu w stanie przedszrotowym nie ma co wozić jak nowego, poza tym ważną kwestią jest prędkość odczuwalna a nie realna... jeżdżę czasem po mieście voyagerem i czasami poza, zdarza się przycisnąc na prostej 180 km/h i w porównaniu do puga nie czuć totalnie nic, samochód płynie wręcz a i wrażenie mijania latarni jest takie jak w 309 przy 90km/h! Nie będę wspominał tutaj już o pracy silnika przy takiej prędkości ani innych czynnikach - jak dla mnie 309 przy 135 km/h robi się autem drastycznie mniej bezpiecznym (co widać chociażby po tym jak reaguje na naprawdę tyci ruchy kierownicą, czy też po tym jak podskakuje na dylatacjach mostu Grota). Naprawdę, jadąc już powyżej 100 wskakuje mi jakaś mała duszyczka na ramieniu... no bo... a nich się nagle drążek urwie, albo wachacz czy co innego? Łożysko i tak mam do zrobienia, więc naprawdę nie zamierzam grać Hamleta <z czaszką :P>...

A tak naprawdę już mówiąc... lubię mojego pużiego i myślę, że już po 17 latach zasłużył na spokojną emeryturkę u mnie, bo mimo iż licznik wcale nie pokazuje, pewnie "z niejednym asfaltem obcował", wobec czego oszczędzam mu stawów i największą frajdę mam z tego, że jest :)

To tylko moja refleksja, oczywiście dobrze wiedzieć ile Pugi wyciągają km/h na maksa :)

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 08:37 
lwiątko
lwiątko

Model 309: SX
Silnik: XUD9,1.9D
Rysiek24 napisał(a):
....miny tych wszystkich kierowcow nowszych fur sa bezcenne , jak czerwony grom przelatuje kolonich ...

Tylko pytanie czy wszystkie wyrażają tą samą myśl.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 15:57 
super lew
super lew

Model 309: GT
Silnik: 1905
Zgadzam się z wypowiedzią serga17. 309tka to nie samochód do szybkiej jazdy. Jeśli ktoś sądzi inaczej, po prostu pomylił markę przy zakupie (model na pewno).. 140km/h daje wystarczające wrażenia w 309tce.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 16:33 
Administrator

Silnik: XU5 1.6
bartek_h napisał(a):
309tka to nie samochód do szybkiej jazdy. Jeśli ktoś sądzi inaczej, po prostu pomylił markę przy zakupie (model na pewno)

niech mnie ktoś poprawi jeśli bardzo się mylę, ale z tego co wiem 309 było wypuszczone jako model co najmniej "usportowiony" jak nie sportowy, co za tym idzie właśnie stworzony do szybkiej jazdy. fakt, na zużytym zawieszeniu prowadzi się fatalnie / pokażcie mi samochód który tak nie robi/. jednak po pełnym remoncie zawieszenia pugi 309 idzie jak po szynach bez większej różnicy po jakiej nawierzchni /przynajmniej mojemu nie robiło różnicy/.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 16:48 
super lew
super lew

Model 309: GTi
Silnik: XU9
podpisuje sie pod opinia,dluzsza jazda z predkoscia 140 km/h gitem jest niezmiernie meczaca. Nie chodzi o to jak sie prowadzi,chociaz tu tez sa pewne braki,chodzi o halas i wygode. Byc moze jak te samochody wychodzily z fabryki i wszystko bylo nowiutkie,to ten komfort byl wiekszy,ale po kilku latach uzytkowania niestety nie jest juz tak kolorowo. Owszem mozna zrobic pare sprintow i wtedy naprawde czuje sie przyjemnosc,ale na dluzsza mete to jest meczace. Nie bede juz wspominal o wersjach bardziej cywilnych,bo tam to musi byc bardziej uciazliwe. 309 powoli staje sie autem ktore niedlugo bedzie youngtimerem,oczywiscie w przypadku posiadania orginalu i najlepiej wersji gti16,co jednak nie nalezy do latwych rzeczy zwlaszcza w Polsce.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 16:54 
super lew
super lew

Model 309: GT
Silnik: 1905
Prawda, ze sportowym zawieszeniem można sobie pozwolić na wiele, ale komfort podroży przy wyższych prędkościach jest niski. Chodzi mi najbardziej o hałas temu towarzyszący (opory powietrza, silnik, a o sportowym wydechu to już nie wspomnę). 309tka moim zdaniem jako samochód do długich, szybkich podróży nadaje się kiepsko. Ale i tak nie zamieniłbym jej na nic:)

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2009, o 20:51 
Administrator

Silnik: XU5 1.6
do puki mój chciał jeździć jakoś szczególnie ta głośna praca mnie nie przeszkadzała. radzixowi z jego sportowym tłumikiem też chyba nie, a jego ryczał jak co najmniej trzy ze zwykłymi tłumikami :)

Tytuł:
PostNapisane: 24 sty 2010, o 20:47 
Mój Lew pojechał 175, (wiem że to nie do uwierzenia), ale poganiałem go często 140 i po miesiącu wizyta w warsztacie. rocznik 1991, Szczerze odradzam gonitwę powyżej 130

Tytuł:
PostNapisane: 26 sty 2010, o 15:54 
super lew
super lew

ja moja 309 1.9d lacialem max 165 ale to juz byl strach, tak normlanie 130-140 jak lecialem bylo OK i jakos awari zadnych nie bylo, ta predkosc sluzyla temuu autku ;d

Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2010, o 20:30 
Jak poczytałem wasze posty to mi się głupio zrobiło, jestem młodziutkim użytkownikiem Puga bo raptem 3 m-c ale swoim jechałem 90 i przez chwile zastanowiłem się czy bay czasem nie za szybko bo coś się urwie :) . Spalanie lepiej nie mówić koszmar gazu łyka jakieś 12-13 /100 po trasie !! miasto pozostawiam bez komentarza. Czeka mnie mnóstwo pracy :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]