Gdzie zamontować reduktor

Tutaj postujemy o pozostałych naprawach 309

Moderatorzy: zmac, grzesiek309

Anonymous

Gdzie zamontować reduktor

Postautor: Anonymous » 27 sty 2009, o 03:12

Witam
Silnik w moim aucie to 1.3 na gazniku dokładnie model G1.
Mam pytanie gdzie najlepiej pod maską zamontować reduktor gazu w tym aucie i skąd podpiąć ogrzewanie reduktora?
Reduktor jest nie wielki jest to BRC tecno , stary reduktor był BRC AT90E ale padł i kupiłem nowy.
Stary był zamontowany po lewej stronie silnika nad alternatorem i przewód który był do ogrzewania reduktora miał około 1 metra , był podłączony od przewodu nagrzewnicy.
Nowy reduktor zamontowałem w tym samym miejscu ale mam wrażenie że troche za wolno on się grzeje i nie osiąga takiej temperatury jak stary.

Mam jeszcze jedno pytanko co do regulacji reduktora
Po zamontowaniu nowego reduktora nic nie regulowałem na nim , wszystko było oki , wolne obroty super tylko że podczas jazdy auto było troche mulaste zwłaszcza podczas rozpędzania , odkręciłem o 1 obrót tą śrubę co jest na przewodzie od reduktora do miksera i auto chodzi rewelacyjnie , nie wiem jeszcze ile pali bo mam tak dopiero 2 dni .
Jak myślicie czy wrócić tą śrubę do poprzedniego położenia i kręcić coś w reduktorze czy zostawić tak jak jest?

Na starym reduktorze auto paliło około 9 litrów latem czasem 8 zależy jaki gaz , ale raczej 9 a zimą to nawet ponad 10 litrów.

Awatar użytkownika
Maku_krak
super lew
super lew
Model 309: GTi
Silnik: XU9
Kontakt:

Postautor: Maku_krak » 27 sty 2009, o 07:38

jak auto chodzi rewelacyjnie to moze troszke palic. Ta sruba na tym wezu to generalnie regulacja wydatku gazu.Mozesz nia zredukowac spalanie,tak ze podcisnienie w dolocie nie wyssa wiecej gazu. Jak znowu pojdziesz w druga strone,to na wolnych obrotach bedzie dosyc bogato.
Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel was just a freight train coming your way